Zostań dziennikarzem z Silesią City Center

Silesia City Center poszukuje dzieci o wyjątkowym talencie dziennikarskim! Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego „Mali dziennikarze”, który centrum przygotowało na zimowe ferie. Dzięki nim siódemka wybranych uczniów ze śląskich szkół podstawowych będzie mogła zrealizować własne mini programy TV, z prawdziwą ekipą filmową i pod okiem dziennikarza – Filipa Chajzera.

silesia-city-center-maly-dziennikarz

Finałowa siódemka, która stanie za kamerą, zostanie wybrana już 2 lutego, podczas castingu, na który może zgłosić się każde dziecko w wieku od 7 do 10 lat. Wyboru małych – dziennikarzy dokona jury składające się z: dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, któremu przewodniczyć będzie Bartek Jędrzejak, prowadzący prognozę pogody w TVN. Najciekawiej zrealizowany mini-program zostanie nagrodzony, podczas wielkiego finału już 24 lutego. Imprezę poprowadzi Maciej Musiał, aktor znany z serialu Rodzinka.pl.

Ruszają castingi na małego dziennikarza

Zamiast spędzać ferie zimowe w domu, teraz można zostać prawdziwym dziennikarzem telewizyjnym. Silesia City Center startuje z projektem „Mali dziennikarze”, w ramach, którego poszukiwane są dzieci, którym marzy się kariera dziennikarza programu śniadaniowego, serwisu informacyjnego lub prowadzącego program. Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy przyjść 2 lutego na otwarty casting do Silesia City Center. Każde z dzieci biorące udział w castingu będzie musiało wykonać serię zadań dziennikarskich m.in. zapowiedzieć prognozę pogody. Dziennikarskie umiejętności oceniać będą m.in. przedstawiciele Radia Katowice, Polska Dziennik Zachodni, TVS, miesięcznika Press oraz przewodniczący – Bartek Jędrzejak, na co dzień prowadzący pogodę w Dzień Dobry TVN.

– Szukamy prawdziwych telewizyjnych osobowości. Dzieci odważnych, niebojących się wyzwań i marzących o pracy w telewizji, a do tego mających przysłowiowe parcie na szkło. Będziemy oceniać prezencję dziecka, to jak mówi, jego otwartość i pracę z kamerą. Ważne będzie też to coś, taki telewizyjny faktor – mówi Dominika Musialik, senior marketing manager Silesia City Center.

Nakręcą własne mini-programy

Spośród setek dzieci, które zgłoszą się na casting, siódemka trafi pod skrzydła dziennikarza Filipa Chajzera (Dzień Dobry TVN). To z nim, każdy z uczniów zrealizuje swój własny program, poświęcony jednemu z wybranych tematów. Dzieci będą realizowały programy m.in. o kuchni, modzie i zdrowiu. W sumie ma powstać aż 7 reportaży TV, każdy po 2 minuty. Ale to nie koniec atrakcji dla dzieci. Uczestnicy projektu odwiedzą także studio TVS, zasiądą na kanapie w Dzień Dobry TVN oraz będą gośćmi audycji radiowej. Efekty pracy małych dziennikarzy znajdą się na YouTube oraz na fan page Silesia City Center, gdzie będzie można głosować na najlepszy.

– Wszystkie reportaże będą kręcone w Silesia City Center. Dzieci dostaną do dyspozycji operatora, dźwiękowca i oświetleniowca a także dziennikarza – Filipa Chajzera, który podpowie dzieciom, jak zachować się przed kamerą, jak przeprowadzić wywiad, czy skręcić tzw. setkę. Całość materiału będzie, więc efektem pracy dziecka. To mały dziennikarz będzie rządził na planie filmowym – śmieje się Musialik.

Stworzone 7 filmów trafi następnie w ręce jurorów. Na najciekawsze reportaże głosować będą także redakcje śląskich mediów. Wielki finał zaplanowano na 24 lutego w Cinema City w Silesia City Center. Podczas specjalnej projekcji zaprezentowane zostanie wszystkie 7 mini-programów oraz jeden specjalny film, prezentujący kulisy pracy dzieci. Podczas imprezy wręczone zostaną nagrody aż w 3 kategoriach – Nagroda Internautów – wynik głosowania na Facebooku, Nagroda Mediów – wybór śląskich redakcji oraz Nagroda Silesia City Center – wybór jurorów. Wydarzenie poprowadzi Maciej Musiał, popularny aktor znany m.in. z serialu Rodzinka.pl.

Nagrodami głównymi zabawy są: MacBook Air, który otrzyma zwycięzca wyłoniony przez Silesię, iPad Mini nagroda od internautów oraz Xbox kinect – nagroda mediów.

No comments yet.

Dodaj komentarz