Wielkanoc w stylu redesign w Silesia City Center

Silesia City Center namawia do wiosennego wietrzenia szaf i przynoszenia niepotrzebnych t-shirtów, koszul, spodni i spódnic. Z zebranych materiałów projektanci, artyści i blogerzy modowi stworzą nowe ubrania dla 12 mających aż 2,35 m wielkanocnych zajęcy. Tak ubrane figury zostaną następnie zlicytowane. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację wakacji dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów z Katowic-Załęża.

Przynieść ciuchy do Silesii

Twoja szafa pęka w szwach? Masz w domu stos niepotrzebnych, niemodnych już ubrań? Przynieś je do Silesia City Center. Od piątku, 15 marca prowadzona będzie w centrum handlowym wielka zbiórka ubrań. Zgromadzone góry spódnic, t-shirtów i sukienek zostaną następnie rozdarte i poddane redesignowi. W ten sposób powstaną nowe ubrania, akcesoria i ozdoby dla 12 olbrzymich zajączków wielkanocnych.

Wyzwanie zaprojektowania nowego ze starego zostanie rzucone Łukaszowi Waszkiewiczowi – projektantowi mody z Katowic, Ewie Witczak – śląskiej blogerce modowej, autorce standupfashion.com i Izabeli Malinie, studentce ASP. Każde z nich z zebranych t-shirtów, koszul i sukienek przygotuje po 4 zestawy ubrań dla zajęcy. Mają być one bazą dla modowych arcydzieł, jakie przy pomocy skrawków materiałów stworzą najmłodsi.

Wielkie ubieranie w eko-ciuchy

Wielkie ubieranie „Stylowych zajęcy” odbędzie 24 marca. Wtedy do zabawy przyłączą się także dzieci. Każdy będzie mógł pomóc projektantom w stworzeniu dodatków, które przyozdobią uszyte kamizelki, koszule i muszki. W stylizowaniu zajęcy pomagać będą m.in. dzieci i wolontariusze z Domu Aniołów Stróżów. To do nich trafi całkowity dochód ze sprzedaży figur.

Zające będzie mógł kupić każdy chętny. Ich sprzedaż już ruszyła – wybraną figurę można sobie zarezerwować. Od piątku zające stoją na Placu Słonecznym przed Silesia City Center. Z kolei ubrania można przynosić do Punktu Informacyjnego (max 2 sztuki) w Silesia City Center od 15 do 22 marca. Osoby je przynoszące będą mogły w zamian odebrać płócienną, ekotorbę na zakupy.

scc-stylowe-zajace-2013

No comments yet.

Dodaj komentarz