Weekend z onkologią w Galerii Jurajskiej

Jak nie dać się nowotworom, co nas powinno niepokoić oraz jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonywać? Tego między innymi będzie można się dowiedzieć podczas najbliższego weekendu w Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Gościem specjalnym akcji Woman`s Day, organizowanej w ramach kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”, będzie aktorka i producentka, Beata Kawka.

galeria-jurajska-rak-to-sie-leczy

O tym, że rak wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny, w bardzo przystępny sposób mówić będą edukatorzy oraz osoby, które wygrały z nowotworem. A to wszystko w otoczeniu okolicznościowej wystawy Federacji Stowarzyszeń Amazonki.

– Chcemy zachęcić wszystkich, szczególnie dbające o zdrowie rodziny kobiety, do badań profilaktycznych. Przekonać, by nie bać się ich wykonywać i by wysłuchiwać sygnałów, jakie wysyła nam organizm. Dlatego przedstawimy sylwetki osób, które pokonały lub walczą z nowotworem i włączają się w działania, które podnoszą naszą, wciąż skromną, wiedzę na tematy onkologiczne – mówi Alicja Zakrzewska, PR manager kampanii „Rak. To się leczy!”. – Poza tym wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skonsultować się z dietetykiem, dermatologiem oraz dowiedzieć się więcej na temat finansowania na wypadek choroby nowotworowej. A w ramach rozrywki wziąć udział w konkursach edukacyjnych z nagrodami – dodaje.

Dodatkowo podczas Woman`s Day rozdawane będą okolicznościowe almanachy „Warto wiedzieć, by wygrać”. To stworzone przez organizatorów kampanii „Rak. To się leczy!” kompendium wiedzy o nowotworach, sposobach ich rozpoznawania, a także wskazówki, jak żyć, żeby zminimalizować ryzyko choroby.

W niedzielę gościem specjalnym tej akcji będzie Beata Kawka, aktorka i producentka, która wygrała walkę z rakiem piersi (grała m.in. w : „Samo Życie”, „Prawo Agaty”, „Galeria”, organizowała też produkcyjnie i kreatywnie polskie wersje filmów „Epoka lodowcowa” i „Garfield”). Aktorka opowiadać będzie między innymi o swojej pracy, o tym jak przyjęła informację o swojej chorobie oraz jak ta diagnoza zmieniła jej podejście do życia. Zaproszenia na ekskluzywne spotkanie z aktorką będzie można wygrać w różnych konkursach, również tych organizowanych na miejscu.

Po Częstochowie akcje Woman`s Day odbędą się w: Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i w Katowicach.

No comments yet.

Dodaj komentarz