Studenci opanowali Agorę

„…starsze, nowe i najnowsze” pod takim tytułem w Galerii na Poziomie swoje prace prezentują studenci Instytutu Sztuki w Cieszynie. Dzieła pochodzą z różnych okresów, od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku poczynając, a kończąc na obrazach z ostatniego roku. Studentów i ich prace poznamy już w najbliższy piątek 1 marca o godz. 16:00.

Galeria na Poziomie kontynuuje misję prezentowania szerszej publiczności twórczości młodych, zdolnych artystów regionu. Po ostatniej wystawie prezentującej różnorodne ujęcia kobiecości, przyszła pora na studentów.

Prace uzdolnionych studentów umożliwiają przegląd wielu talentów, wizji oraz dostrzeżenie rozmaitych wyznawanych postaw i idei. Wystawa wiąże się z niedawno wydaną albumową publikacją Katedry Malarstwa Instytutu Sztuki pt. Pokolenia, w której podziwiać można zarówno prace studentów, jak i ich wykładowców i mentorów.

– Nasza katedra po raz pierwszy doczekała się tak wnikliwego, i tak bogato ilustrowanego opracowania działalności artystyczno-naukowo-dydaktycznej swoich studentów i pracowników. Cieszymy się, że udało się przenieść je do Galerii na Poziomie i pokazać szerokiej publiczności, jak zdolną młodzież mamy w naszym regionie – zachęca organizator wystawy Tadeusz Rus.

Galeria na Poziomie stanie się miejscem wyjątkowym. Obok siebie znajdą się prace aż 19 artystów, w różnym wieku i z różnych miast. Łączy ich jednak pasja oraz próba wyrażenia siebie poprzez malarstwo.

Wernisaż w piątek 1 marca o godz. 16.00. Wystawa potrwa do 2 kwietnia w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

 

agora-bytom-galeria-na-poziomie

Trackbacks/Pingbacks

  1. magic mushrooms for sale oregon - 5 lipca 2023

    … [Trackback]

    […] Here you will find 93179 more Information on that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/student-wystawa-agora-bytom/ […]

  2. นำเข้าสินค้าจากจีน - 21 lipca 2023

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/student-wystawa-agora-bytom/ […]

Dodaj komentarz