Pierwszy w Polsce salon Helly Hansen w Katowicach

helly-hansen-galeria-katowickaNorweska firma Helly Hansen produkująca odzież i akcesoria sportowe we wrześniu otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Miejsce, które firma wybrała na pierwszą lokalizację to Galeria Katowicka.

Marka Helly Hansen specjalizuje się w produkcji odzieży i obuwia do uprawiania sportów na wolnym powietrzu (żeglarstwo, narciarstwo klasyczne i alpejskie, wędrówki górskie). Cechą charakterystyczną wszystkich produktów jest skandynawski design i wysoka jakość użytych materiałów.

Firma Helly Hansen powstała w 1877 roku i  jest jedną z niewielu firm odzieżowych działających nieprzerwanie od XIX stulecia. Obecnie ma ponad 150 sklepów na całym świecie. Założycielem był Juel Helly Hansen – norweski żeglarz, wynalazca pierwszej na świecie wodoodpornej tkaniny. Swoją popularność w latach późniejszych firma zdobywała nadal dzięki innowacjom rozwiązaniom – pierwszej bieliźnie termicznej, gumowanym kurtkom wodoodpornym, tkaninie polar, czy pierwszym wodoodpornym membranom najnowszej generacji.

W Galerii Katowickiej sklep zajmie lokal o powierzchni 120 mkw. na II piętrze budynku.

,

No comments yet.

Dodaj komentarz