„Górnicze Tradycje” w galerii Focus Mall Rybnik

4 grudnia górnicy i ich rodziny obchodzą swoje największe święto – Barbórkę. Jak co roku w kultywowanie tradycji regionu włącza się Focus Mall Rybnik. W dniach od 25.11 do 04.12.2013 roku galeria zaprasza na „Górnicze Tradycje”.

focus-mall-rybnik-gornicza-tradycja

W ramach tego wydarzenia prezentowane będą niezwykłe wystawy, dla najmłodszych zorganizowane zostaną warsztaty, a kopalnia Guido przeprowadzi kampanię „Jestem górnikiem, rozumiem Śląsk”. Do Focus Mall powrócą słynne w mieście i okolicy, lubiane przez klientów „gadające windy”. Zabawne komunikaty podawane będą w gwarze śląskiej.

– W ciągu 10 dni w naszej galerii będzie można zwiedzić dwie interesujące wystawy. Pierwszą jest niecodzienna ekspozycja trójwymiarowych zdjęć „Ignacy w 3D”. To efekt pleneru fotograficznego zorganizowanego przez członków Polskiego Klubu Stereoskopowego na teranie Kopalni Zabytkowej Ignacy. Zwiedzający będą oglądali fotografie w specjalnych okularach. Druga wystawa poświęcona będzie górnictwu i jego tradycji. Wśród wielu ciekawych eksponatów znajdą się m. in. wagonik węglowy, bryła węgla, lampy górnicze karbidowe i elektryczne. W ramach tej ekspozycji zaprezentowane zostaną także prace plastyczne uczniów szkół podstawowych z powiatu wodzisławskiego. Pochodzą one z barbórkowego konkursu „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”. Jego organizatorami są: Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim – opowiada Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik

To nie koniec atrakcji. W dniach od 29.11. do 30.11 br. w godzinach od 10.00 do 18.00 galeria zaprasza dzieci na stanowisko plastyczne, gdzie czekać będzie na nie wiele atrakcji m.in.: kolorowanki o tematyce górniczej, możliwość wykonania czapek górniczych (czako), tematyczne gry „memory”. Uwagę najmłodszych z pewnością przyciągną roboty i urządzenia mechatroniczne prezentowane pod hasłem „Górnictwo XXI wieku – automatyzacja i nowoczesność”. Dla uczestników zabaw przygotowane będą słodkości.

W dniach od 29.11. do 01.12.br. na terenie Focus Mall kopalnia Guido, która jest jednym z obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, będzie prowadziła swoją kampanię „Jestem górnikiem, rozumiem Śląsk”. Na specjalnym stoisku ustawiony zostanie peryskop. Zaglądający do niego widzowie będą mieli wrażenie, że jadą kolejką w kopalni. Odwiedzający stoisko będą mogli otrzymać kupon rabatowy na zwiedzanie podziemnych tras turystycznych w kopalni Guido.

4 grudnia organizatorzy zapraszają na „Barbórkową kawę gratis” do lodziarni Grycan Lody od Pokoleń i kawiarni Cafe Chopin.

Co zrobić, aby otrzymać pyszną kawę?
Wystarczy 4 grudnia 2013 roku zrobić zakupy w dowolnym sklepie lub punkcie usługowym w Focus Mall Rybnik co najmniej za 50 zł. Następnie należy zgłosić się do Punktu Obsługi Promocji na I piętrze galerii i okazać hostessie ważny paragon. Ilość napojów jest ograniczona. Szczegółowy regulamin dostępny będzie w Punkcie Obsługi Promocji, a także w lokalach: Lodziarnia Grycan Lody od Pokoleń (II piętro galerii) oraz kawiarnia Cafe Chopin (I piętro galerii).

No comments yet.

Dodaj komentarz