Elektryzujące śląskie talenty w Europie Centralnej

Już 10 stycznia w Europie Centralne zainaugurowany zostanie nowy cykl. Podczas Talent Show zaprezentują się 10 młodych zespołów.

europa-centralna-gliwice-talent-show

Wykonawców będzie oceniało jury, któremu będzie przewodniczyć Paweł Szypuła, organizator „Muzycznego Eksperymentu”. Początek Talent Show o godz. 16.00, o godz. 19.30 występ zwycięskiego zespołu.

Od godziny 16:00 do 19:00 odbędą się występy zespołów oceniane przez trzyosobowe jury.

Najlepszy zespół otrzyma 1000 złotych oraz możliwość ponownego występu na zakończenie eventu. Podczas Talent Show uczestnicy będą mogli liczyć także na skorzystanie z rad profesjonalistów, którzy będą oceniać występujących.

Tym wydarzeniem zainaugurowane zostaną występy lokalnych artystów w Europie, kolejne, w jazzowym i rockowym klimacie już w lutym.

Talent Show odbędzie się na specjalnie przygotowanej scenie obok kawiarni Grycan.

Kogo będzie można usłyszeć podczas Talent Show?

Sillium to młody zespół z Rudy Śląskiej tworzący szeroko rozumianego rocka z domieszką bluesa i funku. W ciągu ostatnich dwóch lat zespół przechodził zmiany w składzie, w obecnym gra od pół roku. Różnorodne inspiracje członków zespołu oraz zamiłowanie do jammowania sprawiają, że występy cechuje niesamowita energia i spontaniczność.

Napięcie. Styl muzyczny, jaki prezentują to rockowa jazda ocierająca się miejscami o metal, a miejscami o akustyczne, powolne szarpanie strun przypominające grunge. Na swoim koncie mają 10 własnych kawałków oraz kilka coverów. Nieustannie pracują nad nowymi.

Clumsy Warlocks
to zespół stworzony w Tarnowskich Górach, w połowie 2011 roku z inicjatywy gitarzysty Bartka Śliwy (kiedyś m.in. Golden Gators, The Whiteout). Początek kariery grupy wiąże się z funk-rockowymi coverami takich wykonawców jak Red Hot Chili Peppers, Stevie Wonder czy Jimi Hendrix. Grupa nie odchodzi od swych „korzeni”, lecz aktualnie skupia się na autorskim materiale. Można powiedzieć, że w muzyce zespołu słychać, że każdy jego członek kocha i ceni Red Hotów. Nie jest to jednak polska kopia legendarnego zespołu z Kalifornii, lecz oryginalny projekt, który jedynie nawiązuje do Papryczek, łącząc funkowe riffy z nieco ostrzejszym brzmieniem. Clumsy Warlocks to energetyczny wokal, solidna sekcja rytmiczna oraz porywająca gitara, która spina wszystko w dźwięczną całość.

Gotta Sugar?
Grają przede wszystkim blues i rock. Na początku swojej przygody z muzyką członkowie zespołu prezentowali przede wszystkim własne interpretacje utworów między innymi grup The Doors, Dżem i Queens Of The Stone Age. Bardzo szybko zaczęli tworzyć autorskie kawałki, które są konsekwentnie utrzymywanie w tematyce bluesowo-rockowej. Bardzo lubią improwizowanie i bardzo często biorą udział w różnego rodzaju jam session. Ich kariera muzyczna nabrała rozpędu po tym, jak wystąpili w projekcie: Muzyczny Eksperyment – szansa dla młodych muzyków. Zespół zaczął otrzymywać wiele propozycji koncertowych i rozpoczął pracę nad nowymi utworami.

The Red Croack – to projekt muzyczny, którego skład formował się przez długi okres czasu. Każdy z członków zespołu lubuje w innym gatunku muzycznym od funku do trash metalu. Nikt nie jest profesjonalnym muzykiem, ale wspólnymi siłami starają się stworzyć coś, co jest choć trochę podobne do muzyki. Gatunek, który reprezentują sklasyfikować jako rock, lecz co to jest tak na prawdę – przekonacie się sami. Granie to ich pasja, a co z tego wyjdzie.

Eva Aksamit. Swoją przygodę z muzyką zaczęła od grania na keyboardzie oraz gitarze, na których sama nauczyłam się grać w szkole podstawowej. Również wtedy po raz pierwszy uczęszczała do chóru szkolnego, tak samo jak w gimnazjum i liceum. W gimnazjum pisała swoje pierwsze utwory, wykonywała na gitarze dla przyjaciół. Wtedy również zaczęto ją prosić o solowe występy na różnych uroczystościach. Uczestniczyła w licznych konkursach, gdzie niejednokrotnie zajmowała pierwsze miejsce. W czasie edukacji licealnej rozpoczęła edukację w szkole muzycznej, gdzie spędziła 4 lata na wokalistyce klasycznej (operowej). Gdy skończyła szkołę średnią, wymarzyła sobie wejście w świat muzyki na poziomie profesjonalnym, dlatego rozpoczęła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w PWSZ w Nysie – na kierunku wokalistyka jazzowa. Odkąd uczęszcza na studia, bardzo uczestniczy w licznych jam sessions, śpiewa z przyjaciółmi, skompletowałam swoje własne studio nagraniowe, gdzie zajmuję się produkcją muzyczną swoich autorskich utworów, jednym słowem, robię to, co kocham.

Pears in the sky. Mówią o sobie: „Pykamy” dźwięki soczyście opływające soulem, jazzem, funkiem; napędzane groovem, który powoduje „zajścia nieziemskie”.
Sandra i Bartek to akustyczny duet, który narodził się z przypadku, by wspólnie dzielić się muzycznym poglądem na świat. Duet to wokalistka Sandra Zawada i gitarzysta Bartek Śliwa.

BadREQUEST. Powstali w 2009 roku w Gliwicach. Przez ten okres zespół zaliczyli kilka zmian personalnych, sporo koncertów, setki prób i miliony dźwięków aż do dziś, kiedy to skład ustatkował się i ruszył na podbój serc i głów słuchaczy. Bad Request to zespół grający rocka i robiący hałas, założony w 2009 roku. Połączeni wspólną pasją powoływania do życia muzyki tworzą grające na emocjach kawałki.

Plamy. To świeży projekt muzyczny, który narodził się pod koniec listopada 2013 roku. Założyciel zespołu – Gracjan Iskierka określa styl P.E., jako soft rock bez instrumentów klawiszowych. Wcześniej muzycy grali w wielu zespołach, które powstawały i niestety szybko się rozpadały. To będzie ich pierwszy koncert pod nową nazwą „Plamy”.

No comments yet.

Dodaj komentarz