Festiwal Kolęd w Europie Centralnej

Zespoły wokalne ze szkół oraz instytucji kulturalnych wystąpią na scenie Europy Centralnej już 14 grudnia br. biorąc jednocześnie udział w konkursie na najlepsze wykonanie świątecznych utworów. Dzień później w centrum wystąpią zespoły ludowe, które zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

europa-centralna-gliwice-festiwal-koled

Do udziału w Festiwalu Kolęd zostały zaproszone szkoły podstawowe z Górnego Śląska oraz instytucje kulturalne, takie jak Młodzieżowe Domy Kultury.

– W okresie przedświątecznym szczególne miejsce ma tradycja śpiewania kolęd i pastorałek, która zainspirowała nas do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.– mówi Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu C.H Europa Centralna.

Kilkuosobowe zespoły zaprezentują na scenie Europy Centralnej świąteczne piosenki, a zwycięzców wybierze profesjonalne jury, w składzie: Aleksander Klepacz, lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff oraz Krzysztof Niedźwiedzki.

– Dla uczestników przewidzieliśmy upominki, a główną nagrodą są bony zakupowe do Europy Centralnej o wartości aż 3000 złotych. – informuje Katarzyna Skalska i dodaje, że za zajęcie drugiego miejsca przewidziano nagrodę o wartości 2000 złotych, natomiast trzecie miejsce gwarantuje bon o wartości 1000 złotych.

Festiwal Kolęd ma jednak przede wszystkim przyczynić się do pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania. O tym, które zespoły wystąpią w centrum decydowała kolejność zgłoszeń. Festiwal będzie nie tylko ciekawym wydarzeniem artystycznym, ale także inspirującym ćwiczeniem edukacyjnym i wychowawczym.

– Staramy się organizować inicjatywy społeczne, które służą mieszkańcom Górnego Śląska. Tym razem zdecydowaliśmy się na rozwijanie umiejętności wokalnych oraz promowanie młodych talentów. – mówi Katarzyna Skalska.

Uczniowie, którzy zaangażują się w przygotowanie do Festiwalu, będą mieli okazję przeżyć ciekawą przygodę oraz otrzymają praktyczną lekcję pracy zespołowej. To także doskonała rozrywka dla klientów Europy Centralnej, którzy będą mogli wspierać młodych wykonawców i trzymać kciuki za swoich faworytów.

15 grudnia br. w centrum wystąpią natomiast zespoły ludowe, które zwieńczą Festiwal Kolęd i wprowadzą publiczność w świąteczny nastrój, prezentując kolędy w folklorystycznym stylu. Mini koncert będzie kolejną atrakcją przygotowaną dla Klientów w grudniu przez Europę Centralną.

9 Responses to

 1. Instrumental jazz 8 października 2023 at 01:49 #

  Instrumental jazz

 2. bossa nova jazz 11 października 2023 at 06:00 #

  bossa nova jazz

 3. relaxing jazz 11 października 2023 at 12:50 #

  relaxing jazz

 4. click the following internet site 15 listopada 2023 at 02:56 #

  Actually no matter if someone doesn’t know after that its up
  to other visitors that they will assist, so here it happens.

 5. jazz 29 listopada 2023 at 22:01 #

  jazz

Trackbacks/Pingbacks

 1. locksmith San Marcos - 11 czerwca 2023

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/festiwal-koleda-europa-centralna-gliwice/ […]

 2. หมอไก่ทำตา - 8 sierpnia 2023

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/festiwal-koleda-europa-centralna-gliwice/ […]

 3. ทินเนอร์ - 26 sierpnia 2023

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/festiwal-koleda-europa-centralna-gliwice/ […]

 4. กฎกติกา เกมยิงปลา FISHING GOD - 6 grudnia 2023

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/festiwal-koleda-europa-centralna-gliwice/ […]

Dodaj komentarz