Festiwal Kolęd w Europie Centralnej

Zespoły wokalne ze szkół oraz instytucji kulturalnych wystąpią na scenie Europy Centralnej już 14 grudnia br. biorąc jednocześnie udział w konkursie na najlepsze wykonanie świątecznych utworów. Dzień później w centrum wystąpią zespoły ludowe, które zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

europa-centralna-gliwice-festiwal-koled

Do udziału w Festiwalu Kolęd zostały zaproszone szkoły podstawowe z Górnego Śląska oraz instytucje kulturalne, takie jak Młodzieżowe Domy Kultury.

– W okresie przedświątecznym szczególne miejsce ma tradycja śpiewania kolęd i pastorałek, która zainspirowała nas do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.– mówi Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu C.H Europa Centralna.

Kilkuosobowe zespoły zaprezentują na scenie Europy Centralnej świąteczne piosenki, a zwycięzców wybierze profesjonalne jury, w składzie: Aleksander Klepacz, lider grupy Formacja Nieżywych Schabuff oraz Krzysztof Niedźwiedzki.

– Dla uczestników przewidzieliśmy upominki, a główną nagrodą są bony zakupowe do Europy Centralnej o wartości aż 3000 złotych. – informuje Katarzyna Skalska i dodaje, że za zajęcie drugiego miejsca przewidziano nagrodę o wartości 2000 złotych, natomiast trzecie miejsce gwarantuje bon o wartości 1000 złotych.

Festiwal Kolęd ma jednak przede wszystkim przyczynić się do pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania. O tym, które zespoły wystąpią w centrum decydowała kolejność zgłoszeń. Festiwal będzie nie tylko ciekawym wydarzeniem artystycznym, ale także inspirującym ćwiczeniem edukacyjnym i wychowawczym.

– Staramy się organizować inicjatywy społeczne, które służą mieszkańcom Górnego Śląska. Tym razem zdecydowaliśmy się na rozwijanie umiejętności wokalnych oraz promowanie młodych talentów. – mówi Katarzyna Skalska.

Uczniowie, którzy zaangażują się w przygotowanie do Festiwalu, będą mieli okazję przeżyć ciekawą przygodę oraz otrzymają praktyczną lekcję pracy zespołowej. To także doskonała rozrywka dla klientów Europy Centralnej, którzy będą mogli wspierać młodych wykonawców i trzymać kciuki za swoich faworytów.

15 grudnia br. w centrum wystąpią natomiast zespoły ludowe, które zwieńczą Festiwal Kolęd i wprowadzą publiczność w świąteczny nastrój, prezentując kolędy w folklorystycznym stylu. Mini koncert będzie kolejną atrakcją przygotowaną dla Klientów w grudniu przez Europę Centralną.

No comments yet.

Dodaj komentarz