Dzień Zdrowia w galerii Focus Mall Rybnik

W niedzielę, 27 stycznia w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Focus Mall Rybnik mieszczącej się przy ul. Chrobrego 1 odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy Rybnika i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca. Będzie to druga akcja w regionie zorganizowana w ramach Projektu „Zadbaj o swoje serce”.

– Najważniejszym celem wydarzenia jest umożliwienie mieszkańcom Rybnika i okolic spotkania się w jednym miejscu z lekarzami różnych specjalizacji oraz przeprowadzenie kilku podstawowych badań profilaktycznych. Tegoroczny Dzień Zdrowia w naszej galerii zorganizowany jest wspólnie z Telemedycyną Polską w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”. Postanowiliśmy rozszerzyć zakres konsultacji o inne ważne specjalizacje np. ortopedię, okulistykę, laryngologię, profilaktykę raka piersi oraz udaru mózgu. W tym roku, po raz pierwszy, zaprosiliśmy także przedstawicieli medycyny niekonwencjonalnej. Zadbajmy o to, co mamy najcenniejsze: zdrowie swoje i swojej rodziny – zaprasza Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik.

W tym dniu na terenie galerii obecni będą lekarze i specjaliści z zakresu: kardiologii, okulistyki, laryngologii, ortopedii, a także: specjalista profilaktyki udaru mózgu, dietetyk, fizjoterapeuta-masażysta oraz trener personalny fitness. W ramach medycyny niekonwencjonalnej będzie można poznać zasady wykonywania zabiegów: światłoterapii, akupresury i magnoterapii. A także dowiedzieć się przy jakich problemach zdrowotnych metody te przynoszą ulgę i wspierają leczenie konwencjonalne. Program przewiduje możliwość wykonania wielu badań w tym: EKG, pomiaru ciśnienia krwi, cholesterolu, poziomu cukru, USG piersi, badanie słuchu i wzroku czy obliczania współczynnika BMI. Będzie można także poznać zasady zdrowego żywienia oraz zobaczyć jakie produkty ekologiczne dostępne są na półkach delikatesów Alma w rybnickim Focus Mall. Badanie ostrości wzroku przeprowadzone będzie przez specjalistów z Vision Express.

„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską społeczną kampanią edukacyjną i profilaktyczną organizowaną od 2006 roku. Jej celem jest podniesienie wiedzy w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii czyli podwyższonego stężenia cholesterolu w osoczu krwi. W ramach prowadzonych działań oferowane są w bezpłatne badania m.in. EKG, poziomu cholesterolu czy ciśnienia krwi.

focus-mall-dzien-zdrowia

One Response to

  1. paediatrictracheostomy 7 października 2014 at 04:59 #

    My buddy recommended I’ll in this way website. They had been completely proper. This particular blog post in fact made our working day. You simply can’t consider simply the way much occasion I had put together spent with this data! Thank you!

Dodaj komentarz