Drzewko za surowce w CH Sarni Stok

sarni-stok-drzewko-surowiceW dniach 28 i 29 września w centrum handlowym Sarni Stok odbędzie się ekologiczna akcja „Drzewko za surowce”.

„Drzewko za surowce” organizowane jest dwa razy w roku ( w sezonie wiosennym i jesiennym) przez Fundację Ekologiczną „Arka” i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Na terenie parkingu centrum handlowego organizowana jest zbiórka surowców wtórnych, takich jak makulatura, puszki aluminiowe, butelki PET i szklane. Każdy, kto przyniesie określoną ilość surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek) otrzyma roślinę do zasadzenia we własnym ogródku bądź jeden z upominków przekazanych przez partnerów akcji, w tym również przez sklepy CH Sarni Stok (Darbut, Esotiq, Mia Pizza, Salad Fantasy, Time Trend i stoisko Witaminka). Dochód ze sprzedaży surowców zostanie przekazany na dożywianie dzieci.

Dodatkową atrakcją jesiennej edycji akcji będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, które odbędą się wewnątrz centrum handlowego. Podczas dwóch dni, dzieci będą wykonywać biżuterię, ozdoby i zabawki z surowców wtórnych. Młodsze dzieci będą mogły oddać się kolorowankom z ekologicznym przesłaniem bądź zrobić sobie zdjęcie z animatorem w stroju „drzewa”. Mali uczestnicy warsztatów otrzymają na pamiątkę dyplomy potwierdzające ukończenie warsztatów z ekologii.

Zbiórka surowców wtórnych odbędzie się na parkingu CH Sarni Stok w dniach 28 – 29 września (w sobotę w godzinach 9:00 – 17:00, w niedzielę w godzinach 10:00 – 17:00). Warsztaty ekologiczne dla dzieci odbędą się wewnątrz centrum w godzinach 11:00 – 17:00

,

No comments yet.

Dodaj komentarz