Dzień Zdrowia w Galerii Focus Mall Rybnik

Jednym z najczęściej podejmowanych noworocznych postanowień jest zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. W natłoku codziennych zajęć często zostaje ono zepchnięte na dalszy plan. Aby ułatwić realizację tego postanowienia galeria Focus Mall Rybnik zaprasza 19 stycznia w godzinach od 10.00 do 18.00 na szósty już Dzień Zdrowia. Punkty specjalistyczne rozstawione będą na poziomie 0 oraz 1 galerii. Badania i konsultacje są bezpłatne.

focus-mall-rybnik-dzien-zdrowia

– Najważniejszym celem wydarzenia jest umożliwienie mieszkańcom Rybnika i okolic spotkania się w jednym miejscu z lekarzami różnych specjalizacji. Tradycyjnie już Dzień Zdrowia w naszej galerii zorganizowany jest wspólnie z Telemedycyną Polską w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”. Postanowiliśmy rozszerzyć zakres konsultacji zdrowotnych o inne ważne specjalizacje np.: stomatologię, diabetologię, profilaktykę udaru mózgu. Zaprosiliśmy także przedstawicieli medycyny niekonwencjonalnej. Dodatkowo w tym roku włączyliśmy się w działania fundacji DKMS zajmującej się poszukiwaniem dawców szpiku kości. Na poziomie 1 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w Dniu Zdrowia. Zadbajmy o to, co mamy najcenniejsze: zdrowie swoje i swojej rodziny – mówi Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik.

W tym dniu na terenie galerii obecni będą lekarze i specjaliści z zakresu: kardiologii, okulistyki, profilaktyki udaru mózgu, dietetyk, diabetolog oraz trener fitness. W ramach medycyny niekonwencjonalnej będzie można zapoznać się z refleksologią, terapią polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów na stopach, i dowiedzieć się w jakich schorzeniach przynosi ona ulgę. Program przewiduje możliwość wykonania wielu badań w tym: EKG, pomiaru ciśnienia krwi, poziomu cukru i cholesterolu, USG piersi, badanie słuchu i wzroku czy obliczania współczynnika BMI. Będzie można także poznać zasady zdrowego żywienia oraz zobaczyć jakie produkty ekologiczne dostępne są na półkach delikatesów Alma w rybnickim Focus Mall. Badanie ostrości wzroku oraz pomiaru ciśnienia oka przeprowadzone będzie przez specjalistów z Vision Express.

Zorganizowane zostaną także zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską społeczną kampanią edukacyjną i profilaktyczną organizowaną od 2006 roku. Jej celem jest podniesienie wiedzy w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, czyli podwyższonego stężenia cholesterolu w osoczu krwi. W ramach prowadzonych działań oferowane są w bezpłatne badania m.in. EKG, poziomu cholesterolu czy ciśnienia krwi

No comments yet.

Dodaj komentarz