Przedstawienie teatralne „Sferia” w Galerii Sfera

Galeria Sfera oraz Teatr Polski w Bielsku-Białej zapraszają na niezwykłe wydarzenie artystyczne – przedstawienie teatralne „Sferia” w reżyserii Katarzyny Szyngiery, dla którego przysłowiowymi „deskami teatru” będzie 6 poziom parkingu bielskiej galerii handlowej. Premiera odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 19:.00.

sferia

Spektakl na 6. poziomie parkingu Galerii Sfera to wyjątkowe wydarzenie w bielskiej przestrzeni artystycznej. Nie co dzień można bowiem obejrzeć sztukę teatralną w tak nietypowym miejscu.

– Galeria Sfera przyzwyczaiła swoich klientów do nieszablonowych artystycznych propozycji. To właśnie w Sferze odbyły się targi sztuki realizowane z Bielską Galerią BWA oraz slam poetycki, znany jako międzynarodowy pojedynek na słowa. Od 10 lat Galeria Sfera jest także bielską sceną dla barwnego wydarzenia folkowego, jakim jest „Tydzień Kultury Beskidzkiej”, a od ponad 8 lat dla festiwalu „Bielska Zadymka Jazzowa”. Tym razem Sfera zaskakuje wraz z bielskim Teatrem Polskim zapraszając na wydarzenie artystyczne realizowane w dość nietypowej scenerii – mówi Joanna Bierówka, manager ds. marketingu Galerii Sfera.

– Chcąc, aby akcja spektaklu działa się blisko mieszkańców miasta, zdecydowałam się na zakorzenienie jej w lokalnym kontekście. Razem z Prezesem Stowarzyszenia Kontrast Rafałem Sawickim uznaliśmy, że powinna toczyć się w przestrzeni publicznej, ogólnodostępnej, poza siedzibą teatru – dodaje Katarzyna Szyngiera, reżyserka spektaklu.

O czym jest „Sferia”?

„Sferia” to kosmiczny spektakl. Jego twórców zainspirował międzynarodowy projekt naukowy SETI@home. Od wielu lat naukowcy analizują sygnały, które docierają do naszej planety z przestrzeni kosmicznej. W ten sposób mają nadzieję natrafić na informacje nadane przez istoty pozaziemskie. Od 1999 roku w badaniach może brać udział każdy, kto posiada komputer.

Jak podkreślają twórcy spektaklu, widzowie przekonają się, w jaki sposób pragnienie kontaktu z cywilizacją pozaziemską sprowokuje nieprzepartą chęć do spotykania się z podobnymi sobie marzycielami. Znajdą też odpowiedź na pytanie, czy patrząc w kosmos można odnaleźć prawdę o swoim życiu.

Spektakl można oglądać codziennie od dnia premiery do 19 czerwca włącznie.

,

Trackbacks/Pingbacks

  1. เทคนิคเดิมพันใช้ได้จริง - 19 czerwca 2023

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: silesia.centers.pl/aktualnosci/przedstawienie-teatralne-sferia-w-galerii-sfera/ […]

Dodaj komentarz