Europa Centralna Mecenasem Fundacji „Biegamy z Sercem”

europa-centralna-biegamy-xz-sercemCentrum handlowe Europa Centralna w Gliwicach podpisało umowę o współpracy z Fundacją „Biegamy z Sercem”, która zajmuje się działalnością społeczną, promując jednocześnie aktywny i zdrowy styl życia. To jedna z najbardziej aktywnych, mimo krótkiego istnienia, organizacji non-profit na Śląsku, która przy każdej możliwej okazji mobilizuje mieszkańców regionu do aktywności fizycznej i działań charytatywnych.

W ramach zawartej na dwa lata umowy z Europą Centralną fundacja uzyska pieniądze na leasingowanie minibusa, służącego m.in. do przewozu dzieci z domów dziecka w Gliwicach i Zabrzu. Natomiast mecenas fundacji pozyskał partnera, który zobowiązał się do organizowania na terenie centrum wydarzeń sportowo-charytatywnych.

Współpraca Europy Centralnej z fundacją nabrała rumieńców, gdy jej szef Artur Szcześniak zdecydował się na realizację 5 października ubiegłego roku imprezy pod hasłem „Biegamy z Sercem dla Dzieci z Domu Dziecka”. Wybór miejsca był trudny – jednak padło na Europę Centralną co okazało się strzałem w dziesiątkę. Artur Szcześniak podkreśla, że zdecydowało o tym kilka czynników – na pewno potencjał i charakter centrum, jego położenie, ale także przychylność zarządzających nim osób. Nie bez znaczenia był również fakt, że Europa Centralna mocno stawia na sport, jeśli chodzi o dobór marek. Centrum może pochwalić się jedną z najszerszych ofert asortymentu sportowego w regionie. Wśród najemców są takie sklepy jak Sports Direct, Alpenpark, Ski Team, City Sport, 4F, czy Mountain Warehouse.

Czułem, że razem możemy zrobić coś bardzo fajnego dla ludzi w regionie: wypromować ideę zdrowego stylu życia w połączeniu z pomocą dla dzieci i młodzieży. No i udało się zgodnie z naszym motto „Biegamy z Sercem – Biegamy dla Innych” – stwierdza Artur Szcześniak.

W październikowych zawodach wzięło udział ponad 700 osób: 461 zawodników wystartowało w biegu na 5km, a 250 najmłodszych w biegach dla dzieci i młodzieży. W całej imprezie startowały zarówno osoby zdrowe, jak i te z niepełnosprawnością ruchową, które musiały pokonać odległość 2,5 kilometra. Był to pierwszy w Polsce bieg, gdzie fragment trasy prowadził przez galerię handlową. Pieniądze z opłat startowych zostały przekazane na zakup odzieży sportowej oraz wyjazd na zimowy obóz sportowy dla wspieranego przez fundację Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży z Zabrza.

Drugi bieg organizowany wspólnie przez Europę Centralną i fundację odbył się 11 stycznia tego roku i poprzedzał 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. III Bieg Orkiestrowy zgromadził niemal tysiąc uczestników, co znacznie przerosło oczekiwania organizatorów. 315 osób wystartowało w tzw. Marszobiegu Rodzinnym na 1,5 km, a 609 osób w biegu i marszu na 10 kilometrów. Centrum zamieniło się tego dnia w potężną sportową arenę. 11,5 tys. złotych z opłat startowych zostało przekazanych na konto WOŚP.

To było niezwykłe wydarzenie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że warto jest współpracować z Fundacją „Biegamy z Sercem”. My zaistnieliśmy w opinii publicznej jako miejsce, gdzie odbywają się tak duże wydarzenia sportowe z silnym przekazem społecznym, co jest ewenementem w skali regionu, a i nieczęste w skali kraju. Przy okazji włączyliśmy się w pomoc dla dzieci z domów dziecka, szkół specjalnych i zabrzańskiego centrum Wsparcia Kryzysowego, które od początku swojego istnienia wspiera fundacja – mówi Monika Magner, dyrektor centrum handlowego Europa Centralna.

No comments yet.

Dodaj komentarz