22. finał WOŚP w Galerii Sfera

12 stycznia w Galerii Sfera zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na Ratunek – to hasło tegorocznego finału. Celem 22 finału imprezy będzie zbiórka funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godną opiekę dla seniorów.

Pokazy i licytacja

W ramach imprezy, która potrwa od godziny 10 do godziny 20, odbędą się ciekawe pokazy, w tym pokaz pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, jak wezwać służby ratunkowe i co wchodzi w skład apteczki. Co więcej, podstawiony zostanie specjalny autokar, w którym chętne osoby będą mogły oddać krew (w godzinach 11:00 – 16:00). Nie zabraknie również elementu charakterystycznego dla WOŚP, czyli licytacji cennych przedmiotów, która przeprowadzana będzie między pokazami. Dużą atrakcją z pewnością okażą się specjalistyczne pojazdy Policji i Straży Pożarnej. Tradycyjnie już o godzinie 20:00 zostanie wysłane „światełko do nieba”.

Wspólne działania

Działania w ramach bielskiej Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną poprowadzone przez Grupę Ratownictwa PCK w Bielsku-Białej oraz Extreme Trauma Team. Akcja odbędzie w foyer Galerii II oraz w okolicach Reserved w Galerii I.

sfera-bielsko-biala-final-22-wosp

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz